Pár slov

              

Je začátek roku 2016 a ze všech stran se dovídáme (Polar, Deník), že realizace nového náměstí je na spadnutí, a že už to konečně pan ministr financí Babiš podepsal. Završí se tímto šestileté období snažení čtyř vedení města Orlová. Jsem velice rád, že konečně budeme mít náměstí, za které se nebudeme muset stydět.

Je úplně jedno, kdo tuto akci začal a kdo ji dokončí.  Je to investiční akce jdoucí téměř přes tři volební období. A už teď je vidno, že jsou snahy určitých politických stran a hnutí, připisovat si tento úspěch. Oni se nikdy nepoučí. Dle mého názoru ČSSD, která je nyní ve vedení města, napravuje to, co pokazila v roce 2013. Tehdy  jsme byli realizaci náměstí nejblíže. ČSSD si řešila své stranické problémy, které vyvrcholily odvoláním svého schopného starosty Mudr. Michalíka (ČSSD) a nahradila ho zcela neschopným dr. Kučou taky z ČSSD. Tehdy se na 1,5 roku realizace náměstí téměř zastavila. Hnutí ANO zcela vynechám, je tam krátkou dobu na to, aby cokoliv v této věci udělalo, i když se určitě snažilo. Toto není kritika, ale pouze konstatování faktu.

Po nových volbách v roce 2014, ve kterých všechny strany slibovaly, že s tím něco udělají. Dokonce zazněly takové názory ,,Pokud tam budeme my, náměstí bude a pokud ne …..“  zbytek věty si domyslete, jak někdo uvažoval a takoví lidé jsou nyní ve vedení města. Už od začátku volebního období jsme byli doslova masírováni na všech zastupitelstvech, že realizace je na spadnutí. První verze byla v červnu, druhá na podzim a třetí, ta současná na jaře 2016, kdy se má vyhlašovat výběrové řízení na zhotovitele. Kopat a stavět se má v létě 2016. Kolik ještě bude těchto verzí? Doufám, že poslední.

Potud oficiální informace. Co je na tom divné? Že už nyní probleskují informace, že před vyhlášením výběrového řízení, je znám zhotovitel (vítěz)této investiční akce. Údajně jim má být fy Metrostav. Nejsem si jist, jestli to není stejná firma, co stavěla nechvalně známý tunel Blanka v Praze. Tajně doufám, že se tato informace, která mi byla mimochodem podána z více kanálů, nepotvrdí. Kdyby tomu tak bylo (že je znám vítěz ještě nevyhlášeného výběrového řízení), tak je něco špatně. Nemyslíte? Nicméně jsem optimista a věřím. A už se těším na naše nové náměstí, ať ho postaví kdokoliv.

 

Petr Koláček

zastupitel KSČM

 
 
 
 
TOPlist